Polskie Centrum Icy Tower - Icy.pl

Ściągnij za darmo najnowszą wersję Icy Tower - 1.5! Kliknij tutaj!

icy.pl na portalach społecznościowych

Centrum Download Icy Tower!

Pierwszy w Polsce tak wielki zbiór plików związanych z IT! Znajdziesz tu Icy Tower, postacie, mody, powtórki, dodatki takie jak programy i wiele więcej! Kliknij tutaj!

Światowa Lista Rekordów Top10

Zobacz najlepsze wyniki graczy z całego świata w najróżniejszych kategoriach. Wejdź na listę i sprawdź czy i Ty możesz znaleźć się wśród czołowych graczy Icy Tower.

Wyślij swoje powtórki

Prześlij plik swojej powtórki a będzie ona dostępna na naszym serwerze pod krótkim adresem, który będziesz mógł umieszczać wszędzie tam, gdzie będziesz chciał się pochwalić swoimi osiągami

Reklama

O Icy Tower 1.5

Wersja gry oznaczona numerkiem 1.5, została wydana 31 stycznia 2011 roku i jest na chwilę obecną najnowszą wersją Icy Towera na Peceta. Prace nad nią zaczęły się dosyć niespodziewanie i też całkiem szybko się zakończyły, co może tłumaczyć tylko nieznaczne różnice pomiędzy wersją 1.4 a 1.5. Głównym celem deweloperów, wśród których znalazł się nowy nabytek Free Lunch Design, programista o pseudonimie movexig, było naprawienie drobnych błędów występujących w wersji poprzedniej.

Zmiany w stosunku do IT 1.4

  • nowa oprawa dźwiękowa - Coś co prawdopodobnie najbardziej rzuca się w oczy, a właściwie to w uszy, to całkowicie zmienione dźwięki oraz podkłady muzyczne. Nie ma już tak charakterystycznej dla tej gry przeróbki utworu "Man of Constant Sorrow" który można było usłyszeć w menu głównym gry. Zamiast tego twórcy uraczyli nas muzyczką znaną z wersji na Facebooka. Zmienione zostały również pozostałe dźwięki, jak choćby odgłosy wydawane przez Harolda, który skacząc obrotowe skoki nie wykrzykuje znanego "Łypydudu" tylko "Łottudu". Czy te zmiany były potrzebne? Z pewnością twórcy gry starali się urozmaicić w jakiś sposób nową wersję, jednak wielu starszych graczy uważa, że niektóre najbardziej charakterystyczne motywy powinny były zostać.
  • Zmiany w kodzie gry - Tak jak wspomniano wyżej, głównym celem wydania IT 1.5 było naprawienie drobnych błędów, zatem naturalną koleją rzeczy zmianie uległ również kod źródłowy gry. Dla większości graczy będzie to najprawdopodobniej zupełnie nieodczuwalne, chyba że wcześniej ktoś nie mógł uruchomić gry na swoim komputerze, bądź też nie działała u niego poprawnie, a dzięki nowej wersji te problemy zniknęły.
  • Super szybkie przewijanie - wolniejsze! - Zauważalną zmianą, być może wynikającą ze wspomnianych wyżej zmian w kodzie, jest spowolnienie super szybkiego przewijania podczas odtwarzania powtórek. Dotychczas po wciśnięciu strzałki w górę powtórka błyskawicznie przewijała się do najbliższego piętra będącego wielokrotnością 100. W wersji 1.5 nie trwa to już tak szybko, niektórzy twierdzą nawet że super szybkie przewijanie działa wolniej niż zwykłe! Możliwe, że super szybkie przewijanie ma różną szybkość na różnych komputerach, co sugerowałoby że nie jest to zamierzone działanie twórców gry, a raczej niedopatrzenie...
  • Nowa postać - Wild Wendy - O ile można by dyskutować czy niektóre z wyżej wymienionych zmian są na lepsze czy na gorsze, to wprowadzenie do gry nowej postaci jest jak najbardziej pozytywne. Wild Wendy, bo tak się ona nazywa, to dziewczyna rodem z dzikiego zachodu, która ma nas wprowadzić w klimat westernów i XIX-wiecznych saloonów ;)

Kompatybilność wersji 1.5 z wersją 1.4

Jak się okazuje, zarówno powtórki jak i profile z poprzedniej wersji są kompatybilne z wersją 1.5 . Co to oznacza? Ano to, że można oglądać powtórki z wersji 1.4 w wersji 1.5 i na odwrót, a także można przekopiować swój profil z wersji 1.4 do wersji 1.5 i vice versa (sposób przenoszenia swojego profilu z 1.4 do 1.5 jest opisany tutaj).
Co ciekawe, powtórki oraz profile tworzone w IT1.5 mają nagłówki wskazujące na wersję 1.4 (np w powtórce jest informacja "ITR140"). Zatem bazując na dotychczasowym sposobie numerowania kolejnych wersji Icy Towera wydawało by się, że ta najnowsza powinna mieć numerek 1.4.1, co sygnalizowałoby kompatybilność obu wersji, jednak z jakiegoś powodu twórcy zdecydowali się na większy krok jeśli chodzi o numerację.

Zatem w jaką wersję grać?

Właściwie nie ma znaczenia czy będzie się grało w wersję 1.5 czy 1.4 . Można wybrać po prostu tę, która nam bardziej odpowiada, np. ze względu na oprawę audio albo na to czy działa u nas poprawnie.

No dobrze, mogę już zagrać ?

Pewnie :) Wszystkie wersje Icy Towera począwszy od 1.0 aż po 1.5 można pobrać całkowicie za darmo z naszego Downloadu. Pozostaje tylko życzyć wysokich skoków oraz samych zakończonych kombosów ;)