Polskie Centrum Icy Tower - Icy.pl

Ściągnij za darmo najnowszą wersję Icy Tower - 1.5! Kliknij tutaj!

icy.pl na portalach społecznościowych

Centrum Download Icy Tower!

Pierwszy w Polsce tak wielki zbiór plików związanych z IT! Znajdziesz tu Icy Tower, postacie, mody, powtórki, dodatki takie jak programy i wiele więcej! Kliknij tutaj!

Światowa Lista Rekordów Top10

Zobacz najlepsze wyniki graczy z całego świata w najróżniejszych kategoriach. Wejdź na listę i sprawdź czy i Ty możesz znaleźć się wśród czołowych graczy Icy Tower.

Wyślij swoje powtórki

Prześlij plik swojej powtórki a będzie ona dostępna na naszym serwerze pod krótkim adresem, który będziesz mógł umieszczać wszędzie tam, gdzie będziesz chciał się pochwalić swoimi osiągami

Reklama

Analiza


Icy Tower – czym to się je ;)

 

Nie, to nie będzie jeszcze jeden artykuł, w którym znajdzie się recenzja i podstawy gry.

Jednakże jeśli to czytasz, to po coś to robisz. Znajdziesz tu wiele porad – czyli jak grać, żeby znaleźć się wysoko w rankingach, wygrywać turnieje i odprężyć się przy grze, bo przecież właśnie o to chodzi. Co Ci dadzą rekordy, gdy nie będzie Cię cieszyć gra? Tak więc, niezależnie jak długo już grasz w IT i jak bardzo jesteś w tym dobry – przeczytaj ten artykuł! IT jest tak popularną grą z wielu powodów – przede wszystkim jednak chodzi chyba o ‘społeczność’ tej gry no i to, że Lodowa Wieża wciąga, jak mało która inna gra freeware’owa (polecam ‘Fenomen Icy Tower’). Ale przejdźmy do rzeczy.

I. Najważniejsze aspekty mentalne, potrzebne do zostania mistrzem w Icy Tower:

  1. Gra – jeśli grasz dobrze, jesteś w formie i często bijesz rekordy, to jasne, że cieszy Cię gra, chyba, że znudzi Cię już to monotonne podskakiwanie ludzikiem w niebieskiej czapeczce (w podpunkcie 4. także jak temu zapobiec ;) ).
  2. Społeczność – jeśli znasz inne osoby zainteresowane Icy Towerem, to zapewne rozmowy z nimi Cię zachęcą, pomogą, a rywalizacja czy wymiana poglądów dotycząca nawet takich banałów jak tego, czy zaczynając lepiej wskoczyć na czwarty, czy piąty schodek, doda ochoty do dalszych starań w rekordach.
  3. Urozmaicenia gry – czyli różne mody, programy i gry w egzotycznych kategoriach.
  4. Ochota i cierpliwość. No właśnie. Pierwsze trzy punkty dopomagają w jednej bądź drugiej rzeczy. ;)

II. Jak grać dobrze (nawiązanie do I, 1).

  1. Trening, trening, trening... jak będziesz mieć do niego chęci i czas to będziesz po prostu grać lepiej.
  2. Odbijaj się od ścian (chyba, że jesteś początkujący – wtedy próbuj również gry bez odbijania się – będzie Ci na początku łatwiej).
  3. Sztuczki z powtórkami. Wiadomo, oglądanie najlepszych powtórek i próby przystosowania swojego stylu gry do nich, czy po prostu nauka niektórych tricków (takich jak np. w artykule ‘techniki fizyczne’).
  4. Graj tyle, ile możesz lub na ile masz ochoty. A jak jej nie masz, patrz punkt I lub po prostu zrób sobie przerwę w grze.
  5. Odpowiednie doświadczenie i wyczucie. Pierwsze bardzo często daje początek drugiemu. Wyczucie jest bardzo ważne przy np. odbijaniu się od ścian.
  6. Urozmaicenie w stylu gry, brak niepotrzebnych rozbiegów przy skokach, bo niekiedy jest łatwiej, mając wystarczającą prędkość i robiąc obrotowe skoki, odbić się bezpośrednio, niemal równocześnie ze wskoczeniem na schodek.
  7. Szybkie myślenie, dobra intuicja i robienie przerw, nawet małych, aby później grać ‘na świeżo’.
  8. Nie denerwuj się (taa, łatwo mówić ;) ). Warto poćwiczyć na np. Initial Speed Charger (taki program do IT).

III. Gdzie znaleźć innych graczy (nawiązanie do I, 2).

IV. Różnorodność w grze (nawiązanie do I, 3).

  1. Urozmaicaj grę próbowaniem sił np. w JC2, RRML itp. (jak nie wiesz, co to jest, to zajrzyj do Słowniczka).
  2. Spróbuj sił na modzie Retro Tower lub na programach do gry typu Initial Speed Changer, Icy Tower Floor Controler.
  3. Próbuj różnych stylów gry (mogą być gry mające na celu zastosowanie technik opisanych przez Vina w technikach manualnych).

V. Jak lepiej grać w określonych grach.

  1. Floor – patrz poradnik tajka ‘Jak dojść daleko’.
  2. Combo – graj różne techniki, łącz je w całość. Priorytet to połączenie dość szybkiej gry z tym, aby zawsze móc łatwo i szybko wskoczyć dwa schodki lub więcej w górę.
  3. NML – patrz poradnik tajka ‘Jak dojść daleko w NML’.
  4. UNML – Rejump i ustawianie się odpowiednio względem następnego schodka, myślenie o kilka platform naprzód.
  5. JC2(3) – to samo co w combo, tylko co 2(3)schodki.
  6. JC4(5) – patrz II, 6.
  7. RRML – szybka gra z trzymaniem spacji. Umiejętne wykorzystywanie technik.
  8. CCC – patrz II, 6 i V, 1.

 

I to by było na tyle. Życzę Wam, abyście zaszli wraz z Haroldem jak najwyżej robiąc efektowne comba... no i ogólnie, wysokich lotów :) . Pytania i uwagi kierujcie na nasze forum. Dziękuję, mattirab.