Polskie Centrum Icy Tower - Icy.pl

Ściągnij za darmo najnowszą wersję Icy Tower - 1.5! Kliknij tutaj!

icy.pl na portalach społecznościowych

Centrum Download Icy Tower!

Pierwszy w Polsce tak wielki zbiór plików związanych z IT! Znajdziesz tu Icy Tower, postacie, mody, powtórki, dodatki takie jak programy i wiele więcej! Kliknij tutaj!

Światowa Lista Rekordów Top10

Zobacz najlepsze wyniki graczy z całego świata w najróżniejszych kategoriach. Wejdź na listę i sprawdź czy i Ty możesz znaleźć się wśród czołowych graczy Icy Tower.

Wyślij swoje powtórki

Prześlij plik swojej powtórki a będzie ona dostępna na naszym serwerze pod krótkim adresem, który będziesz mógł umieszczać wszędzie tam, gdzie będziesz chciał się pochwalić swoimi osiągami

Reklama

Poradnik

Jedni lubią grać na floory, inni na combo, a ja postaram się opisać, jak skakać żeby dojść do 500, 600 , 700 ...... schodka ;) Żeby wam opisać rożne techniki skakania postanowiłem zobaczyć wszystkie powtórki z pierwszej dziesiątki światowej listy w piętrach. Doszedłem do wniosku, że co prawda każdy ma swoją technike - każdy skacze trochę inaczej - ale prawie każdy przez pierwsze 400 schodków skacze jak najszybciej. Wyjątkami są sytuacje, gdy ktoś na poczśtku grał na combo, a dopiero gry "nie wyjdzie" gra na floor. Oczywiście wskazane jest odbijanie się od ścian, bo gdy nie będziesz tego robił to daleko nie zajdziesz :)

Dla mnie pierwsza 400 to pikuś, ponieważ jeszcze nie trzeba zbytnio szybko skakać. Prawdziwa jazda zaczyna się po ostatnim gongu, gdy trzeba już naprawdę zachować spokój. Nie trzeba skakać cały czas obrotowymi skokami - ja skacze tak jak w NML czyli jeden pojedynczy skok a potem obrotowy. Oczywiście jak zajdzie potrzeba skoczenia dwa lub trzy razy obrotowymi skokami to to robię. ;)

Mam tu jedną uwagę - gdy jest już po ostatnim gongu nie można się denerwować! Z mojego doświadczenia wiem, że jak jeszcze miałem rekord 500 schodków i zobaczyłem już te upragnione kości to tak się denerwowałem, że zaraz spadałem i rekordy pobijałem max o 10, 20 schodków . Dopiero jak już opanowałem nerwy to zawojowałem światową listę. ;) Radzę więc wam opanować się - jak już jesteście w rejonach waszego rekordu to po prostu wyobraście sobie, że to jest dopiero poczśtek gry. Poza tym, gdy pewnego dnia zmieniłem sobie startowy schodek na wyższy to od razu pobiłem rekord; aż do dziś gram od kościanego schodka i częściej pobijam rekord niż kiedyś - a dlaczego tak może być? Ponieważ na późniejszych schodkach się o wiele wiele lepiej skacze niż na początku, więc spróbujcie takiego rozwiązania - może wam to pomóc.

No ale jak chcecie osiągać duże wysokości nie obędzie się od spędzenia z tą gierką pewnej ilości czasu, wielkich wyników nie zdobywa się po tygodniu gry, trzeba trochę pograć, przykładami mogś być prawie wszyscy gracze ze światowej czołówki... ;)
Więc jeśli wybraliście piętra to grajcie tylko tę dyscyplinę ponieważ gdy będziecie grali i floory i combo to rzadziej będś padały rekordy. No cóż potrzeba wam treningu, treningu no i jeszcze treningu bo bez tego nawet rady największego mistrza wam nie pomogą :)

dodał: tajek
Spis Treści


Jak zajść wysoko w NML?

NML to dyscyplina raczej dla graczy którzy specjalizują się w piętrach, ponieważ umiejętność robienia combosów na nic się nie przyda do tego stylu ý Na początku opisze mniej więcej krok po kroku na czym polega NML ponieważ pewnie wielu ludzi nie wie cóż to takiego.. A więc NML to dyscyplina w której nie można zrobić ani jednego comba . To jest bardzo ważne, ponieważ po zrobieniu choć najmniejszej ilości combosów wasz wynik od razu będzie nieważny.

Najlepiej skakać jeden obrotowy skok i jeden krótki i tak non stop. Na początku aż do ostatniej szybkości NML wydaje się łatwe, ale gdy już jest ta ostatnia szybkość zaczyna się prawdziwa gra, gdy zrobimy malutki błąd to już później jest bardzo trudno uratować się i nie spaść .

Moim zdaniem jest to jedyny styl w którym bardzo ważną role spełniają podejmowane decyzje, a dlaczego? Ponieważ nie zawsze jest dobrze gdy zrobimy skok jak najwyższy , są momenty w których skok o 3 schodki otworzy nam drogę do dalszego skakania, i na tym polega główna tajemnica w NML. NML można także traktować jako trening który pomoże nam lepiej skakać na zwykłe floory, naprawdę wiele pomaga taki trening :) Wiele rad nie znam do tego stylu , po prostu dobrze trzeba podejmować decyzje i przede wszystkim nie denerwować się!

dodał: tajek
Spis Treści


Porady ogólne

- Jeśli po prostu Ci "nie idzie", spróbuj nie grać przez jakiś czas (tydzień, dwa). Wielu graczy z polskiej (i nie tylko) czołówki po czymś takim biło rekordy.. ;)

- Spróbuj poeksperymentować z różnymi modami - większość najlepszych graczy już dawno porzuciła ten standardowy na rzecz np słynnego Retro Tower, Stone Mode'a (tylko schodki kamienne) i innych.

- Włącz powtórkę z jakimś rekordem Johna Beak'a, połóż palce pod klawiaturę w pozycji jak byś grał, i spróbuj.. "sterować" Haroldem :) Początkowo "Harold nie będzie Cię słuchał", lecz gdy sumiennie weźmiesz się za takie treningi, na pewno zapiszesz w podświadomości wiele "manewrów" (bo prawdą jest, że w tę grę gra się intuicyjnie) ;)

- Mimo iż porzucenie gry na jakiś czas może czasem wyjść na naszś korzyść (patrz pierwszy myślnik), zazwyczaj jednak wskazany jest codzienny trening. Nie graj jednak na siłę! Nikt nie każe Ci wyrabiać dziennej "normy".

- Jeśli jesteś już w miarę zadowolony ze swoich wyników, ale Twoje technika wciąż jest kiepska (bardzo odbiega od tej stosowanej przez Johna Beak'a, Syo itd) pograj koniecznie na Pro Floor! Odradzam za to JC2 - można przez ten tryb wyrobić sobie niepotrzebne nawyki (np przy robieniu comba skakanie tylko co dwa-trzy schodki, bez odbijania się od ścian).

- Każdy gracz, który grę traktuje już w miarę profesjonalnie, ma czasem chwile załamania. Wtedy przydaje się jakaś motywacja - np znalezienie sobie osobistego rywala czy chęć pokonania jakieś bariery - np 300 combo.

- Podczas gry możemy skupiać się na każdym detalu, lub rozluźnić się w pełni i myśleć zupełnie o czymś innym. Ten drugi "tryb" idealny jest w chwilach, gdy chcemy się zrelaksować; oraz dla graczy grajścych całkowicie intuicyjnie. Pierwszy "tryb" przydaje się, gdy chcemy koniecznie pobić rekord. W takich chwilach zalecam dochodzenie do celu małymi kroczkami - czyli myślimy "chcę dojść do 100" a potem "chcę dojść do 200", a nie od razu "chcę dojść do 500".

- Gdy Ci nie idzie - nie bij spacji, ona niczego winna. Nie wrzeszcz, ktoś w mieszkaniu obok może spać. Nie rzucaj swoim kotem, to żywe stworzenie (tutaj pozdrowienia dla matussa ;] ). Po prostu wyłącz grę, usiądź, pooddychaj głęboko i uspokój się.. Ogólnie - dbaj o swoje nerwy, ta gra naprawdę może doprowadzić do załamania (patrz: kishony za IT 1.2 i jego Ghost Floor'y)...

dodał: petr
Spis Treści