Polskie Centrum Icy Tower - Icy.pl

Ściągnij za darmo najnowszą wersję Icy Tower - 1.5! Kliknij tutaj!

icy.pl na portalach społecznościowych

Centrum Download Icy Tower!

Pierwszy w Polsce tak wielki zbiór plików związanych z IT! Znajdziesz tu Icy Tower, postacie, mody, powtórki, dodatki takie jak programy i wiele więcej! Kliknij tutaj!

Światowa Lista Rekordów Top10

Zobacz najlepsze wyniki graczy z całego świata w najróżniejszych kategoriach. Wejdź na listę i sprawdź czy i Ty możesz znaleźć się wśród czołowych graczy Icy Tower.

Wyślij swoje powtórki

Prześlij plik swojej powtórki a będzie ona dostępna na naszym serwerze pod krótkim adresem, który będziesz mógł umieszczać wszędzie tam, gdzie będziesz chciał się pochwalić swoimi osiągami

Reklama

Aktualności

W tym miejscu znajdziecie wszystkie newsy o IT1.4!

28 stycznia - Nowa wersja Icy Tower?!

Uwaga, sensacja jakiej nie było od wielu lat! Johan Peitz, twórca Icy Tower, zapowiedział... prace nad nową wersją!

Wiadomość ta jest sensacją, bo zdawało się, że kwestia nowego IT nie jest od dawna nawet rozważana. Tak jak "motorem napędowym" 1.2 było wprowadzenie powtórek, 1.3 - usunięcie niematerialnych schodków, pierwsze poważne dyskusje o 1.4 (lub 1.3.2) rozpoczęły się po wybuchnięciu niesławnej afery ze spowalnianiem. Chodziło wtedy o stworzenie systemu uniemożliwiającego łatwiejszego bicia rekordów. Testy trwały ale okazało się, że nie jest to wcale takie proste (a mówiąc szczerze: przekracza możliwości programistów z FLD). Sprawa ucichła na długie miesiące, aż do dzisiaj, gdy Johan zaskoczył wszystkich taką oto wiadomością (nie jest to absolutnie tłumaczenie, lecz luźny przekład jego słów tak aby zachować ogólny sens):

Przyjaciele!
Minęło już trochę czasu od ostatniej większej zmiany w Icy Tower (premiera 1.3 - październik 2005 - przyp. petr), bawiliśmy się ideą wydania nowej wersji i zdaje się, że jest to możliwe. Jednakże, mając limitowaną liczbę czasu i pieniędzy które możemy poświęcić na ten projekt, jest kilka ograniczeń które muszą być wzięte pod uwagę. Oto one:

- to nie jest Icy Tower 2.0;
- nie będzie trybu multiplayer;
- nie będzie 3D.

Innymi słowy, nowa wersja będzie bazować na kodzie 1.3.1 do którego nie dodamy żadnych nowych bajerów. Rozumiem że może to wyglądać na problem, ale uznaję to za wyzwanie bo jestem pewien, że mimo tego wciąż można dodać do gry mnóstwo ciekawych rzeczy.

Jako że Wy graliście w tą grę bazyliony razy więcej niż ja, jestem pewien że jest mnóstwo rzeczy które chcielibyście zobaczyć poprawione czy podrasowane - i oto nadszedł czas i miejsce na ich wypisanie, abym mógł wziąść je pod uwagę.

Na przykład - chciałbym dodac kilka nowych tabel rekordów/kategorii do gry (poza dotychczasowymi score/floor/combo - przyp. petr). Co o tym myślicie, które według Was są najbardziej popularne?

Podsumowując:
- poprawki, tuningi itd
- nowe kategorie
- inne szalone rzeczy które według Was są do zrobienia na kodzie 1.3.1

HIT ME!

Niemożliwe stało się możliwe - wszystko wskazuje na to, że doczekamy się nowej wersji IT! Kiedy to nastąpi? Miejmy nadzieję że proces pisania nowej wersji potrwa krócej niż ten za czasów 1.3 (wtedy był to co najmniej rok). Jakby nie było, Johan wyraźnie zaznaczył, że główny kod IT pozostanie niezmieniony - pobawi się tylko w kilka fajerwerków które uprzyjemnią rozgrywkę, co powinno zająć znacznie mniej czasu.. Oby jak najmniej :>

Komentujcie to na naszym forum! Założyliśmy specjalny dział o IT 1.4 na którym piszemy tylko o nowej wersji! Zapraszam! ;>

3 luty - Nowa wersja IT: propozycje zebrane

Johan Peitz ogłosił dziś, że z propozycji zmian w nowej wersji IT wybrał .. prawie sto. Co będzie dalej? Zapewne przekonamy się już niedługo, a tymczasem coś dla Was - tłumaczenie/streszczenie tematu na forum FLD z propozycjami graczy! :>

4 luty - Już oficjalnie - powstanie Icy Tower 1.4!

Zaledwie po jednym dniu od ostatniej wiadomości, Johan Peitz powiedział dziś na forum FLD słowa, jakich oczekiwaliśmy od tygodnia:

Zdecydowaliśmy się zrobić Icy Tower 1.4! *fanfary*
Oczywiście jestem tym bardzo podekscytowany. Największym wyzwaniem jest znaleźć czas. Mamy teraz mnóstwo innych rzeczy do zrobienia, ale mam nadzieję że uda się odłożyć je na bok i znaleźć wystarczająco dużo czasu na IT. Z pewnych powodów niemożliwe jest powiedzenie kiedy mamy nadzieję skończyć, ale przynajmniej mówimy o miesiącach a nie latach. Lista życzeń jest długa, ale jestem sprawiedliwy w wyznaczaniu priorytetów. Jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku, nic nie będzie nas bronić przed umieszczeniem reszty tych rzeczy w kolejnej wersji.
Do zrobienia jest mnóstwo rzeczy zanim gra będzie warta beta-testów, ale jak zwykle jako pierwsi dowiecie się kiedy to się stanie. :)

Zwracam uwagę szczególnie na fragment "w kolejnej wersji". Nie wiem jak Was, ale mnie lekko rozbawił - 1.4 w powijakach, a ten już wybiega w przyszłość.. Ech, może lepiej umieścić całą tą listę w tej wersji? ;)

No nic - to tyle na ten moment! Przypominam o specjalnym forum o IT 1.4 - możecie tam komentować wszelkie nowości :>

20 luty - Pierwsze wieści z postępu prac nad Icy Tower 1.4!

Johan opublikował dziś na forum FLD pierwszy (i, jak twierdzi, bynajmniej nie ostatni) odcinek swojego dziennika z postępu prac nad IT1.4! Nie będę zdradzał wszystkiego, w skrócie powiem, że wspomniał o zmianie palecie kolorów gry na lepszą, profilach graczy, umieszczeniu niektórych statystyk zaproponowanych przez Syo i.. co chyba najważniejsze z tego wszystkiego.. sposobie na mierzenie spowalniania! Mierzeniu, nie zapobieganiu, to znaczy: w powtórce znajdzie się informacja czy była ugrana z pomocą spowalniacza, i to od gracza / właściciela listy rekordów / organizatora turnieju będzie zależeć, co z tym fantem zrobić.

Pełne tłumaczenie wspominanego tekstu tylko u nas - w artykule Postępy w pracach! Polecam! ;>

24 luty - Icy Tower 1.4: kolejne wieści!

Lista rekordów większa i w innym miejscu, powtórki z rekordów automatycznie zapisywane w domyślnym katalogu, rangi graczy w zależności od rekordów we floor, combo i CCC1, aż wreszcie tryb treningowy z możliwością zmiany długości schodków, początkowej prędkości gry i grawitacji... To wszystko na pewno znajdzie się w nowej wersji Icy Tower! Skąd to wiem? Z najnowszego newsa od Johana Peitza, twórcy IT! Pełne tłumaczenie do przeczytania w artykule Postępy w pracach nad IT1.4 (zaraz pod poprzednim) - polecam!

27 luty - Icy Tower 1.4: pierwsza wersja testowa!

Dzisiaj Johan uchylił rąbka tajemnicy i pokazał graczom pierwszą wersję beta IT1.4. Jednakże, zaznaczył przy tym bardzo wyraźnie - "nie rozpowszechniać" - więc Icy.pl uszanuje jego wolę i nie poda bezpośredniego linku. Jeśli chcesz wziąć udział w testach, zgłaszać swoje uwagi - droga wolna! Wejdź na lub nasze forum do działu o Icy Tower 1.4. :)

Należy jednak już na wstępie zaznaczyć - wersja ta, jak sama nazwa mówi, jest bardzo niedopracowana. Ale mimo tego, da się już poczuć ten klimat 1.4 - pierwsze odznaki nowej grafiki, inne ułożenie najważniejszych rzeczy w menu, profile, custom mode (tryb treningowy) i kilka innych smaczków które powodują, że człowiek nie może się doczekać wersji ostatecznej :> Więcej o becie i rozpoczętym w związku z tym beta-testingu - w kolejnym artykule z serii 1.4 - Beta-testing!

6 marzec - Druga beta IT 1.4!

Dziś Johan Peitz opublikował kolejną betę nadchodzącego Icy Tower 1.4! Zmian jest bardzo wiele, ale najważniejszą z nich jest chyba zupełnie nowa grafika - nowe tła, nowe schodki (wyglądające podobnie do starych, ale wyraźnie podrasowane), nowe obrazki nagród za kombosy i wiele innych!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz artykuł o wersjach testowych 1.4! Znajdziesz tam kompletną listę zmian w porównaniu z pierwszą betą - zapewniam że jest ich bardzo wiele! :>
Chcesz testować i komentować testy razem z nami? Wejdź na nasze forum o Icy Tower 1.4!