Polskie Centrum Icy Tower - Icy.pl

Ściągnij za darmo najnowszą wersję Icy Tower - 1.5! Kliknij tutaj!

icy.pl na portalach społecznościowych

Centrum Download Icy Tower!

Pierwszy w Polsce tak wielki zbiór plików związanych z IT! Znajdziesz tu Icy Tower, postacie, mody, powtórki, dodatki takie jak programy i wiele więcej! Kliknij tutaj!

Światowa Lista Rekordów Top10

Zobacz najlepsze wyniki graczy z całego świata w najróżniejszych kategoriach. Wejdź na listę i sprawdź czy i Ty możesz znaleźć się wśród czołowych graczy Icy Tower.

Wyślij swoje powtórki

Prześlij plik swojej powtórki a będzie ona dostępna na naszym serwerze pod krótkim adresem, który będziesz mógł umieszczać wszędzie tam, gdzie będziesz chciał się pochwalić swoimi osiągami

Reklama

Newsy - Icy Tower Facebook

20 November 2009, 21:17 :: Icy Tower Facebook ::

Mówi się, że 'lepiej późno, niż wcale'. W myśl tego proverbium (jak określiłaby to pani profesor nauczająca mnie łaciny) umieszczam poniższą informację, kajając się jednocześnie z powodu tak dużego opóźnienia... bo to już przecież prawie dwa miesiące, kiedy możemy grać w Icy Tower, korzystając z portalu społecznościowego Facebook!

Facebookowa wersja Icy Tower została oddana do użytku (w postaci możliwości publicznego testowania) 24 września 2009 roku. Warto zwrócić uwagę na kompletną zmianę mechaniki gry. Teraz przyspieszeniu nie ulega przesuwający się ekran, a kolejno obniżające się (i w konsekwencji łamiące się) schodki.
Podczas rozgrywki gracz ma możliwość zbierania monet (obecnych na co dziesiątym piętrze), które może wydać na zmianę wyglądu swojej postaci bądź zakup nowych wież. Tak jest, w Icy Tower Facebook funkcjonują - oprócz Classic Tower - jeszcze dwie wieże: Jungle Tower i Disco Tower!

Classic Tower
Nie zadziwia. Ma szatę graficzną, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Jest ona najwyraźniej wzorowana na IT 1.4, o czym świadczy wygląd schodków 700-799 (rury, a nie znane z wersji 1.3.1 Mario). Stopnie 900-999 - tęczowe - są lekko wygięte, przez co skacze się po nich niezbyt wygodnie (choć może to moje subiektywne wrażenie). Maksymalny zasięg skoku to 4 piętra.

Jungle Tower
Prawdopodobnie najciekawsza z dostępnych wież. Jej wnętrze jest stylizowane na dżunglę, ponadto przywodzi na myśl skojarzenia z architekturą mieszkańców półwyspu Jukatan. Pierwszą rzeczą, która rzuca nam się w oczy po rozpoczęciu rozgrywki, są schodki-krokodyle (co trzecie piętro to krokodyl) przesuwające się od jednej ściany do drugiej. Inna interesująca innowacja to trampoliny umiejscowione po obu stronach wieży. Umożliwiają wybicie się na wysokość dwóch (?) pięter i niejednokrotnie pomagają uratować sytuację. Maksymalny zasięg skoku to 3 piętra, prócz tego mam wrażenie, że schodki zapadają się trochę szybciej niż w dwóch pozostałych wieżach.

Disco Tower
Wygląd wieży jest - jak można się spodziewać - bardzo dyskotekowy, pełny świateł i kontrastów (oraz motylków i kwiatków). Rozgrywka nie wymaga od nas naciskania spacji, gdyż postać automatycznie skacze RRML. Maksymalny zasięg skoku to 4 piętra.

Poszczególne tabele wyników można znaleźć tutaj.

W imieniu całej redakcji zapraszam do wypowiadania się o Icy Tower Facebook w specjalnym dziale na naszym forum.

Zrzuty ekranu z gry:

Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć