Polskie Centrum Icy Tower - Icy.pl

Ściągnij za darmo najnowszą wersję Icy Tower - 1.5! Kliknij tutaj!

icy.pl na portalach społecznościowych

Centrum Download Icy Tower!

Pierwszy w Polsce tak wielki zbiór plików związanych z IT! Znajdziesz tu Icy Tower, postacie, mody, powtórki, dodatki takie jak programy i wiele więcej! Kliknij tutaj!

Światowa Lista Rekordów Top10

Zobacz najlepsze wyniki graczy z całego świata w najróżniejszych kategoriach. Wejdź na listę i sprawdź czy i Ty możesz znaleźć się wśród czołowych graczy Icy Tower.

Wyślij swoje powtórki

Prześlij plik swojej powtórki a będzie ona dostępna na naszym serwerze pod krótkim adresem, który będziesz mógł umieszczać wszędzie tam, gdzie będziesz chciał się pochwalić swoimi osiągami

Reklama

Newsy - Icy.pl

28 październik 2006, 00:00 :: Icy.pl :: petr

(W ramach (publicznej) odpowiedzi na pytania, wątpliwości Domii i mattiraba)

Zdaję sobię sprawę że w sytuacji w której się znajdujemy zwykłe, puste słowa czy nawet gierkowskie zapewnienia o wielkości w najbliższej przyszłości nie wystarczą nawet na uspokojenie icytowerowskich elit. Wydaje mi się jednak że każdemu zaglądającemu regularnie na tą stronę, jak również zwykłym czytelnikom należą się krótkie słowa wyjaśnienia.

W tym momencie sytacja wygląda tak:

  • Vin od kilku miesięcy tworzy od podstaw nowe Icy.pl (tak, wiem, takich nowych wersji strony było już kilkanaście). Kiedy skończy - nie wiadomo, wiadomo natomiast że gdy skończy, będzie to duży (bardzo duży?) krok do przodu, jeśli chodzi o strony społeczności IT (a przynajmniej taką należy mieć nadzieję). To znaczy - strona ma być i ładna, i nowoczesna, i starająca się dogodzić wszystkim odwiedzającym (np nareszcie coś dla miłośników postaci i modów..)
  • sprawa światowego centrum IT stanęła w miejscu
  • dorobiliśmy się w Polsce małej konkurencji, która - mam nadzieję - zmobilizuje nas tylko do udowodnienia swojej pozycji
  • nikt nie wie ile tak naprawdę osób liczy Redakcja Icy.pl - problemy personalne to sprawa drugorzędna
  • z jednej strony wciąż czekamy na cudotwórcę który da nam za darmo fajny serwer, z drugiej szukamy czegoś za co moglibyśmy zapłacić sami


- ... i tak mółbym długo - ja, który gdy forum jeszcze istniało, zaglądałem na nie raz na tydzień, dwa, będąc jego jedynym czynnym (?) administratorem. Co prawda to prawda - lenistwo się szerzy. ;) Mimo to uważam, że polska społeczność IT nie upadła, co w dramatycznych mowach głoszą coponiektórzy. Potwierdzeniem moich słów niech będą nasze statystyki oglądalności. Zdaję sobię sprawę, że brak forum jest sprawą przykrą. Pragnąłbym jednakże zauważyć, że nie tylko polska społeczność znajduje się od jakiegoś czasu w stanie lekkiego "przymulenia" i nie jest to bynajmniej wynikiem ociągania się kogokolwiek z Redakcji Icy.pl (lekka aluzja, chociaż do czego? Nie wiem jak wygląda obecnie sprawa 1.3.2). Na koniec krótko o tym co pisał mattirab - to nie tylko zmiana stylu, ale także całego silnika forum (z phpBB Przemo na SMF znanego z m.in. forum FLD); forum na razie nie jest w pełni sprawne; jak widać w starszych postach jest problem z polskimi znakami, sygnaturkami, .. i tak można by wymieniać - może uda się z tym uporać, może nie; jeśli nie, wrócimy do Przema. ... załatwcie mi, proszę, pracę w jakimś komitecie wyborczym - nadaję się do pisania przemówień, prawda?
Celem tego newsa bynajmniej nie było zanudzenie potencjalnego czytelnika, co to to nie. Chciałem po prostu publicznie, oficjalnie, uderzyć w delikatnie (poprzez aluzje) postawione zarzuty. Mogłem przesłać zainteresowanym trzy razy krótszy tekst prywatnie, ale zdecydowałem się rozszerzyć go i udostępnić publicznie na wypadek, gdyby kogoś jeszcze interesował los naszej społeczności, gry icy tower w samej sobie czy czegoś jeszcze z tym związanego.
Dziękuję za uwagę.
W imieniu Redakcji Icy.pl

petr